Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

В Одеській області знесли пам'ятник Кірову


Опубликованно 16.05.2018 00:21

В Одеській області знесли пам'ятник Кірову

У селі Заводівка в Одеській області демонтовано останній на території регіону пам'ятник одному з вождів тоталітарного режиму - Сергію Кірову, який стояв поруч з місцевим будинком культури. Про це повідомив виконуючий обов'язки голови Березівської райдержадміністрації Сергій Лоскутніков, пише Укрінформ.

"Пам'ятник більшовицькому вождю Кірову був демонтований після зустрічі в райдержадміністрації, на якій керівнику Заводовського сільради Максиму Кутового пред'явлені деякі архівні документи, пов'язані з діяльністю колишнього колгоспу ім. Кірова та спорудою в Заводовке цієї скульптури", - зазначив Лоскутніков .

Раніше голова сільради Кутовий відмовлявся виконувати вимоги закону про декомунізацію, мотивуючи це відсутністю написи або таблички на постаменті пам'ятника.

"Я прибув в Заводовку і очолив сільрада менше року тому. Не знаю, кому поставлений пам'ятник поруч з будинком культури - Кірову або комусь іншому. Бо на ньому немає таблички. Тому і не будемо його зносити", - пояснював свою позицію Кутовий.

У той же час він підтвердив, що керівництво Березовського району вже звертало увагу на ігнорування вимог закону, що передбачає знесення символів тоталітарного режиму.

"Однак мені не показали документів, що це саме пам'ятник Кірову. Я знаю тільки, що місцеві жителі колись працювали в колгоспі їм. Кірова. І також знаю свої права і повноваження", - стверджував голова.

Як повідомлялося, в минулому році так само намагався блокувати знесення останніх пам'ятників вождям тоталітарного режиму Леніну і Калініну в Болградському районі Кубейский селищний голова. При цьому колишній партфункціонер КПРС посилався на брак коштів для проведення демонтажних робіт.

Відзначимо, що Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.

У лютому 2018 року директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що процес декомунізації в Україні фактично завершено.


banner14

Категория: Общество

В Одеській області знесли пам'ятник Кірову


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.