Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Міністр соцполітики Лазебна не змогла пояснити, як саме держава буде гарантувати збереження пенсій


Опубликованно 18.06.2020 07:05

Міністр соцполітики Лазебна не змогла пояснити, як саме держава буде гарантувати збереження пенсій

ins{ display:block; }

В даний час немає чітких фінансових, економічних, соціальних аргументів, які б засвідчили, що в Україні потрібно вводити загальнообов'язкову накопичувальну систему пенсій.

Про це "24 каналу" заявив економічний експерт Віктор Скаршевський.

В сюжеті йдеться, що українці з острахом очікують запровадження другого рівня пенсійної системи. І на це є багато причин.

"Перша і найголовніша – ризики втратити всі гроші. Оскільки при впровадженні другого рівня пенсійної системи передбачається внесення щомісячних обов'язкових відрахувань із зарплати в обраний платником сертифікований недержавний пенсійний або накопичувального фонду. Однак українці побоюються, що всі ці недержавні фонди можуть виявитися мильною бульбашкою, який "лопне" в один момент", - кажуть журналісти.

Адже навіть міністр соціальної політики Марина Лазебна на ток-шоу на "112 каналі" не змогла чітко пояснити, як саме будуть захищати ці гроші. Так, міністр на питання, що треба зробити, щоб кошти, які українці будуть вносити в недержавні фонди, що накопичилися і примножилися, сказала, що для цього формується система захисту. І додала, що держава має зобов'язання... Гарантувати, через відповідальність за тих, хто це буде робити, вкладення цих коштів, захист цих коштів.

"Це правила гри. І тут вже, до речі, міністерство таку соціальну функцію грає. Ми говоримо про те, що ми повинні розповісти суспільству, чому це потрібно. Але Міністерство фінансів, Міністерство економіки, регулятор, який є на ринку, вони повинні створити умови для захищеності цих коштів. Ми над цим теж працюємо", – сказала Лазебна.

Аналізуючи цей виступ, економічний експерт Віктор Скаршевський зазначив, що йому не вдалося пояснити, як саме забезпечать не тільки накопичення, але і примноження пенсії. Адже у нас немає фондового ринку. Є тільки два варіанти – депозити в банках та ОВДП. Всі!

"Знаєте, який найбільш простий і дохідливий аргумент, який був би переконати всіх? Вона або хто-то повинні були б сказати: якщо ми введемо накопичувальний рівень, то пенсія, наприклад, зросте в два рази. Однак вона такого не сказала, і правильно, тому що це б не відповідало дійсності", – розповідає Скаршевський.

Експерт додає, що в цьому контексті немає якихось чітких аргументів (фінансових, економічних, соціальних) для того, щоб вводити накопичувальний рівень і він вирішить проблему депопуляції для України. Адже накопичувальний рівень – це перерозподіл грошей, а не створення нових доходів.


banner14

Категория: Общество

Міністр соцполітики Лазебна не змогла пояснити, як саме держава буде гарантувати збереження пенсій


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.