Каліфорнія стала першим штатом США, де ввели заборону на вироби з хутра тварин
Опубликованно 20.01.2020 08:10
Губернатор Гевін Ньюсом також підписав законопроект, що забороняє використовувати більшість тварин у циркових виставах. Ці заходи зустріли схвалення зоозахисників і критику виробників хутра
Каліфорнія стала першим штатом США, в якому введено заборону на вироби з хутра тварин. Про це повідомляє San Francisco Chronicle.
У суботу губернатор Гевін Ньюсом підписав закон AB44, яким вводиться заборона на продаж і виробництво нової хутряного одягу і аксесуарів. Закон набирає чинності 1 січня 2023 року, що дає роздрібним продавцям час для розпродажу запасів своїх виробів.
Новини за темою: "Захист слабких – справа сильних": В Україні тисячі громадян протестували проти жорстокого поводження з тваринами
Заборона не поширюється на шкіру корів і оленів, овець і кіз. Це також не відноситься до опудал тварин.
"Каліфорнія є лідером, коли справа доходить до захисту тварин, і сьогодні це лідерство включає заборону на продаж хутра", - заявив Ньюсом.
Новини по темі: В Одесі поліція порушила справу на власників коні, впала посеред вулиці, зоозахисники готуються до акції
Цей крок зустрів схвалення з боку груп по захисту прав тварин, які протягом деякого часу закликали до заборони на продукцію з хутра.
Зоозахисники кажуть, що законопроект необхідний для того, щоб покласти кінець людської жорстокості, від якої страждають тварини, яких розводять задля використання хутра для виробництва одягу і аксесуарів. За інформацією інсайдерів, тварини живуть в умовах антисанітарії, і для їх вбивства часто використовують такі методи, як ураження електричним струмом.
"Ми вітаємо Ньюсома і законодавців штату за те, що вони визнають, що громадяни Каліфорнії не хочуть, щоб ринки штату сприяли попиту на хутряні вироби", - йдеться в заяві Співтовариства за гуманність США (Humane Society USA).
Губернатор Гевін Ньюсом також підписав законопроект, що забороняє використовувати більшість тварин у циркових виставах. Разом з тим, дія цього закону не поширюється на кішок, собак і коней. Також нові норми не стосуються родео.
Особам, що порушив закон, може бути призначений штраф у розмірі 500 доларів США, а у повторних випадках – 1 тис. доларів США.
Однак це рішення зазнало критики з боку прес-секретаря Ради інформації про хутрі Кейта Каплана. Він стверджував, що це було частиною "радикальної веганскої програми". На його думку, "заборона на хутро – це був перший крок до інших заборон на те, що ми носимо і їмо".
У травні минулого року модний будинок Prada оголосив, що припинить використовувати хутро, починаючи з лінії весна-літо 2020.
У лютому британська мережа магазинів Selfridges оголосила про заборону продажу шкіри екзотичних тварин з лютого 2020 року.
Категория: Общество
Каліфорнія стала першим штатом США, де ввели заборону на вироби з хутра тварин