Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

ОБСЄ запустила інтернет-ресурс для боротьби з насильством проти жінок


Опубликованно 03.01.2020 20:35

ОБСЄ запустила інтернет-ресурс для боротьби з насильством проти жінок

Ресурс називається StopVAWnow.org

Секретаріат ОБСЄ запустив новий інтернет-ресурс StopVAWnow.org для боротьби з насильством проти жінок в Південно-Східній та Східній Європі. Про це повідомляє прес-центр ОБСЄ.

В даний час сайт доступний на восьми мовах — англійській, албанській, боснійському, македонською, румунською, сербською, українською та чорногорському.

Він збирає актуальну інформацію, пропонує допомогу або дає можливість допомогти людям з України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії, Північної Македонії, Сербії та Молдови.

ins{ display:block; }

В розділі "Мені потрібна допомога" жінки, які зазнають насильства, можуть дізнатися, куди звернутися за допомогою і підтримкою. В розділі зібрані телефонні номери місцевих громадських організацій та ліній довіри.

Перейшовши в розділ "Я хочу допомогти", небайдужі громадяни можуть дізнатися, які заходи вжити, щоб допомогти комусь вирішити свою проблему або не дати їй поширитися.

Деталі результатів дослідження ОБСЄ щодо добробуту і безпеки жінок можна знайти в розділі "Мені потрібна інформація". Це дослідження вперше опублікували на початку 2019 року.

Новини по темі: У Брюсселі тисячі громадян вимагали припинити домашнє насильство щодо жінок

Воно показало, що 70% жінок в Південно-Східній та Східній Європі зазнали певної форми насильства: сексуального, фізичного, психологічного, переслідуванням чи сексуального домогательству.

В Україні серед названих країн другої за величиною показник – 75%. Найбільше в Молдові – 80,1%. Самий маленький і самий кращий в цьому списку показник в Боснії і Герцеговині – 48%.

Однак щодо фізичного та сексуального насильства за останні 12 місяців показник значно краще – 33,6%. Нас перевершують Молдова (34,5%) і Албанія (39,2%). Боснія ж знову має кращий результат – 18,6%.

Новини за темою: У Києві вперше заарештували чоловіка за домашнє насильство в сім'ї

Якщо ж говорити про суто фізичному насильстві протягом останнього року, то показник падає до 10,3%. Однак це майже найбільша цифра, яку Молдова перевищила менше ніж на 1% (10,7%).

Щодо чисто сексуального, то 2,2% українок постраждали від нього за останні 12 місяців. При цьому 1,8% постраждали від власних партнерів, що є найбільшою цифрою серед усіх країн Південно-Східної і Східної Європи.

У той же час 6,9% жінок в Україні піддавалися шантажу або зловживання впливом. Такий само відсоток має Чорногорія. В Албанії ця цифра становить 10,5%, а в Монголії - 11,6%.

Новини по темі: В Україні з'являться групи реагування на сімейне насильство

Більшість жінок в Україні (62,9%) категорично не погодилися з твердженням, що насильство в сім'ї – це приватна справа і кожен повинен це вирішувати особисто. Однак 25,6% з таким твердженням згодні (менше тільки у Боснії і Герцеговині – 24,5%), а 11,4% не змогли відповісти.

У той же час кількість звернень про таких випадках залишається низьким. Лише 15% жінок повідомили про найбільш серйозних випадках жорстокого насильства з боку нинішнього партнера.

Однак лише 6,9% українок зазначили, що їм доводилося займатися потенційно небезпечною діяльністю у процесі роботи або ведення домогосподарства. У той же час в Боснії і Герцеговині ця цифра становить 28,4%.

Новини по темі: Німеччина виділить 80 млн євро на боротьбу з сексуальним насильством під час збройних конфліктів

Також в Україні майже найнижчий показник жінок, які тривалий час не звертались до лікарів, – всього 5,8%. Найкращий тільки в Молдові – 5,6%.

Про сексуальні переслідування військовослужбовцями заявили 4,8% українок (2,3% опитаних визначили їх дії як глибоко принизливі), 15,9% жінок з Чорногорії, 14% з Боснії і Герцеговини та 11,5% з Албанії.

Нагадаємо, що 25 листопада в Україні розпочалася акція "16 днів активізму проти насильства щодо жінок і дівчат". Акція закінчилася 11 грудня, в її рамках пройшли освітні форуми та конференції.


banner14

Категория: Общество

ОБСЄ запустила інтернет-ресурс для боротьби з насильством проти жінок


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.