Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Кілометри розбрату: Що потрібно знати про розведення військ на Донбасі


Опубликованно 03.11.2019 04:30

Кілометри розбрату: Що потрібно знати про розведення військ на Донбасі

21 вересня 2016 року було підписано рамкову угоду про початок розведення сил і засобів на Донбасі, але до червня 2019 року спроби розвести війська виявлялися безрезультатними.

У 2016 році в Мінську було підписано рамкову угоду про початок розведення сил і засобів на Донбасі на трьох ділянках. У тому ж році відбувся перший етап розведення (щоправда, ненадовго) в Петровському і Золотом. Спроби відвести сили та озброєння у районі Станиці Луганської виявлялися безрезультатними до 26 червня 2019 року, коли війська все ж вдалося розвести. Тепер бойовики ОРДЛО знову зірвали розведення в Петровському і Золотом, обстрілявши ці населені пункти.

Крім цього, ЗМІ повідомляють про новому варіанті розведення сторін, згідно з яким "сірими" можуть стати Широкіно, Піски, Гранітне і ряд інших підконтрольних Києву населених пунктів. Реалізація цього проекту може безпосередньо вплинути на інтереси людей, що живуть поблизу лінії фронту.

Розповідаємо, що відомо про розведення військ на Донбасі і чого чекати далі. З чого все починалося

21 вересня 2016 року представники Тристоронньої контактної групи в Мінську підписали рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Зазначалося, що позначені три зони безпеки площею не менше 2 на 2 кв. км повинні бути створені в районі населених пунктів Золоте, Петровське та Станиця Луганська. Це було доповненням до протоколу від 5 вересня 2014 року, меморандуму від 19 вересня 2014 року і комплексу заходів по виконанню мінських угод від 12 лютого 2015 року.

Зазначалося, що розведення сторін починається на сьомий день після того, як на цьому конкретному ділянці зберігається мир і не відбувається обстрілу.

У документі повідомлялося, що в разі фіксації СММ ОБСЄ порушення режиму припинення вогню на ділянці розведення, що триває більше двох годин, або повторних порушень режиму припинення вогню на цій же ділянці, зафіксованих протягом наступних після зазначеного порушення доби, процес розведення сил та засобів може бути припинено, а сили і кошти повернуто на вихідні позиції.

Порушеннями на ділянці розведення, в тому числі, є:

- просування сил і засобів на ділянках розведення;

- знаходження сил і/чи засобів на ділянках розведення;

- обстріл або мінування ділянки розведення;

- обмеження свободи пересування спостерігачів СММ ОБСЄ, включаючи відмову в доступі на ділянки розведення;

- створення перешкод з метою перешкоджання застосування технічних засобів, необхідних для здійснення моніторингу та верифікації розведення сил і засобів.

ins{ display:block; }

У 2016 році навіть відбувся перший етап розведення в Петровському і Золотом. Пізніше українська армія і бойовики повернулися на свої позиції у цих населених пунктах. Спочатку ОБСЄ не змогла виконувати свої обов'язки в районі ділянки розведення сил і засобів Петровське/Богданівка через можливого мінування території, а пізніше СММ повідомила про обмеження доступу до ділянок розведення сил і засобів на Донбасі.

Що стосується розведення військ в районі Станиці Луганської, то довгий час усі спроби розведення не увінчалися успіхом: бойовики неодноразово обстрілювали позиції українських військових на зазначеній ділянці.

І тільки 26 червня 2019 року в Станиці Луганській вдалося реалізувати перший етап відведення військ. Розведення в Станиці Луганській

Після оголошення про початок процесу розведення 26 червня українські військові і бойовики протягом декількох днів відходили від раніше займаних позицій.

"Збройні сили України проводили роботи по демонтажу укріплень і розмінування прилеглої території, а представники бойовиків почали облаштовувати нову контрольно-пропускну інфраструктуру за межами ділянки розведення", — йдеться у звіті ОБСЄ.

30 червня СММ ОБСЄ підтвердила розведення сил і засобів в районі Станиці Луганської.

Заступник командувача ООС, генерал-майор Богдан Бондар заявив, що розведення не на шкоду, а на користь української армії.

"Ми не відводимо війська зі Станиці Луганської та не погіршуємо становище наших підрозділів. Навпаки, це переміщення на більш підготовлені позиції дозволяє нам більш ефективно контролювати цю ділянку. Треба розуміти, що це півколо радіусом 1 км. У нас часто на лінії зіткнення підрозділу знаходяться і на більшій відстані один від одного – і на 1 км, і на 400 м, в залежності від обстановки. Якщо взяти підрозділ, яке ми перемістили, то там позиції були розташовані в 300 м від противника і постійно обстрілювалися, там загинув військовослужбовець. Захищеність на цій посаді була недостатньою. Зараз ми зробили півколо, який дозволить ефективно контролювати цю ділянку", – заявив Бондар.

Також він пояснив, що розрахунок відведення йде від середини річки Сіверський Донець, таким чином, бойовики відходять за смугу, яка відповідно з мінськими угодами повинна перебувати під контролем України.

"Противник був на нашій стороні. Якщо ми реально виходимо на 250-300 м, то вони – на 1500-1600 м. Ми їх викидаємо з плацдарму, який вони тут зайняли", – сказав заступник командувача ООС.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розведення військ в Станиці Луганській стався завдяки розблокуванню мінського процесу. Президент додав, що це перший етап до стабілізації ситуації на Донбасі і припинення вогню. Він переконаний, що це може стати початком завершення "гарячої фази війни".

Зараз у Станиці Луганській повністю завершено перший етап розведення військ. Процес розбору інженерних споруд ще триває. Петровське і Золоте

На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську 1 жовтня сторони домовилися про початок розведення військ в Золотом і Петровському. Пізніше спецпредставник ОБСЄ в Тристоронньої контактної групи по Україні Мартін Сайдик заявив, що розведення сил в Золотом і Петровському почнеться в понеділок, 7 жовтня. Але розведення не почалося, оскільки зазначені населені пункти були обстріляні бойовиками ОРДЛО.

Заступник голови Національної поліції Вадим Троян повідомляв, що в Золотому після розведення перед позиціями ВСУ виявляться 122 будинку.

Комбат з 93-ї бригади Сергій Плахотнік заявив, що проблема розведення військ на ділянці біля Петровського в Донецькій області полягає в тому, що українські військові по-справжньому залишать свої позиції, а бойовики нібито будуть імітувати відвід.

У свою чергу лідер партії "Національний корпус" і перший командир полку "Азов" Андрій Білецький прибув в Золоте Луганської області, де заявив про готовність "захищати селище" у разі відводу українських військ.

Начальник Генштабу ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що "нові позиції українських військових будуть там, де вони були в 2016 році, коли вперше відбулося розведення сил у згаданому районі".

Відзначається, що на зазначених територіях буде проведено розмінування, зменшиться кількість обстрілів. Також розведення спрямоване на збереження життя військовослужбовців, тому що значно зменшує можливості ведення прицільного вогню зі стрілецької зброї. Підрозділи поліції залишаються на території розмежування. Більш того, підрозділи поліції в районах розведення посилюються.

Також на території розведення посилюється український склад СЦКК для моніторингу виконання умов розведення спільно з ОБСЄ. Підрозділи цивільно-військового співробітництва і надалі будуть співпрацювати з місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, щоб громадяни України в районах розведення мали предмети першої необхідності для життя.

ins{ display:block; } І наостанок

Проект "Радіо Свобода", "Донбас.Реалії" з посиланням на власні джерела повідомляє, що карта розведення військ на Донбасі є попередньою і може бути доповнена або змінена. За проектом карти в демілітаризовану зону повністю увійдуть, зокрема, такі населені пункти: Широкіно, Павлопіль, Піски, Дослідне, Світлодарськ, Кримське, Луганське, Катеринівка та Гранітне. Частково демилитаризованы будуть, зокрема, Талаківка, Бердянське, Старогнатовка і Погоди (тобто лінія пройде прямо по ним).

Реалізація цього проекту може безпосередньо вплинути на інтереси людей, що живуть поблизу лінії фронту.

Заступник командувача Операцією об'єднаних сил Богдан Бондар на питання, чи є план розведення вздовж всієї лінії фронту, відповів: розглядати інші ділянки дійсно можуть, але в майбутньому.

"По-перше, ми ще не завершили ті проекти, які були заявлені ще в 2016 році: Станиця Луганська, Золоте і Петровське. Після того, як буде верифіковано розведення сил і засобів на цих ділянках, я так розумію, що мінська підгрупа, в тому числі щодо безпеки, якою я керую, може приступити до розгляду інших ділянок. Скільки їх буде, яким чином це питання вирішується", ? відповів Богдан Бондар.

Військовий вважає, що такого масштабного розведення не відбудеться принаймні до весни. Далі ? це питання переговорів.


banner14

Категория: Общество

Кілометри розбрату: Що потрібно знати про розведення військ на Донбасі


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.