Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

На ЧАЕС ввели в експлуатацію нову захисну оболонку над 4-м енергоблоком, - ЄБРР


Опубликованно 30.10.2019 19:25

На ЧАЕС ввели в експлуатацію нову захисну оболонку над 4-м енергоблоком, - ЄБРР

Новий конфайнмент прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішити завдання розбирання саркофага, яким був накритий четвертий реактор після аварії

На Чорнобильській атомній електростанції ввели в експлуатацію новий безпечний конфайнмент (захисну оболонку) над четвертим енергоблоком. Про це повідомив старший радник із зовнішніх зв'язків Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Антон Усов на своїй сторінці в Facebook.

"Через 22 роки після організації Чорнобильського Фонду "Укриття", новий безпечний конфайнмент запущений в експлуатацію і передається Україні", - написав Усов.

Як повідомляється, на реалізацію цього проекту міжнародне співтовариство виділило 1,5 млрд євро, а внесок ЄБРР склав понад 700 млн євро.

Усов додав, що новий конфайнмент прослужить мінімум 100 років і допоможе вирішити завдання розбирання саркофага, яким був накритий четвертий реактор після аварії.

"Це стало черговим кроком перетворення Чорнобиля на екологічно безпечне держава", - зазначила прес-служба ЄБРР.

У ЄБРР додали, що надання Плану впровадження "Укриття" та нового безпечного конфайнмента фінансується через Чорнобильського Фонду об'єкта "Укриття", створений у 1997 році, і за рахунок внесків 45 країн, Європейської комісії та ЄБРР: Аргентина, Австралія, Австрія, Азербайджан, Бельгія, Канада, Китай, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Європейський Союз, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Індія, Ірландія, Ізраїль, Італія, Японія, Казахстан, Південна Корея, Кувейт, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Росія, Румунія, Саудівська Аравія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Туреччина, Україна, Великобританія, США, ЄБРР.

Конфайнмент охоплює 4-й реактор, блок, зруйнований ядерною аварією і тимчасовий будинок, зведений після аварії, який досі містить розплавлене ядро реактора і приблизно 200 тонн високорадіоактивної матеріалу.

ins{ display:block; }

ins{ display:block; }

"Гігантська арка була побудована в двох половинах поблизу місця аварії з 2010 по 2016 рік і в кінцевому підсумку ковзала по пошкодженого реактора. Це найбільша наземна рухома конструкція, яка коли-небудь будувалася, з довжиною 257 м, довжиною 162 м, висотою 108 м і загальною вагою понад 36 000 тонн, оснащена кранової системою для майбутніх робіт з демонтажу", - наголошується в повідомленні.

Відзначається, що структура є найважливішим компонентом Плану реалізації "Укриття" у розмірі 2,1 млрд євро, який включав завершення важливих проектів інфраструктури і безпеки, серед яких стабілізація старого притулку і створення необхідної інфраструктури для роботи на Чорнобильській ділянці.

Раніше повідомлялося, що в Чорнобилі завершили приймальні випробування нової оболонки над 4-м енергоблоком. Пробна експлуатація тривала 72 години і завершилася успішно. У ЄБРР зазначили, що закінчили випробування напередодні 33-ї річниці аварії.

Нагадаємо, вибух на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року в 01:23:47 у ході проведення проектного випробування турбогенератора № 8 на 4-му енергоблоці, ніж був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблоку, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 вогнищ пожежі, основні з них через годину були придушені, а до 05:00 26 квітня пожежу ліквідували.

Радіоактивна хмара від аварії накрило європейську частину СРСР, більшу частину Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження були евакуйовані близько 200 тис. чоловік. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг. За даними організації "Союз "Чорнобиль", з 600 тис. ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тис. стали інвалідами.

ЄБРР є єдиною міжнародною фінансовою установою, яка має досвід у виведенні з експлуатації ядерної зброї, і пропонує більше 30 років досвіду в управлінні проектами, що фінансуються донорами, для виведення з експлуатації ядерних установок та обладнання радянських часів і відновлення навколишнього середовища. В даний час ЄБРР управляє семи донорськими фондами, які підтримують ядерну безпеку та безпеку в регіонах Банку.


banner14

Категория: Общество

На ЧАЕС ввели в експлуатацію нову захисну оболонку над 4-м енергоблоком, - ЄБРР


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.