Білий дизайн, упор на спільноти і багатофункціональний Messenger: Як зміниться Facebook після найбільшого оновлення
Опубликованно 09.08.2019 00:40
Представляємо огляд головних нововведень, які очікують у майбутньому популярну соцсеть, у фото та відео
Facebook більше не буде таким, як раніше. Кілька днів тому, виступаючи на конференції розробників F8, засновник соцмережі Марк Цукерберг оголосив про найбільший за останні 15 років оновлення платформи, яке торкнеться як сайту, так і пов'язаних з ним мобільних додатків, і докорінно змінить порядок взаємодії користувачів.
"Ми перетворили Facebook і Instagram в цифрові еквіваленти міській площі, де можна спілкуватися з великою кількістю людей одночасно. Тепер ми зосереджені на створенні цифрового еквівалента вітальні, яка дозволить користувачам комунікувати всіма способами в приватному порядку — від обміну повідомленнями і історіями до безпечних платежів і багато чого іншого", - підкреслив він.
Звучить дуже цікаво, але не дуже зрозуміло. Давайте розбиратися, яку саме "вітальню" має намір створити керівництво Facebook замість вже звичної всім платформи. Оновлення № 1. Дизайн
Перші зміни, які найближчим часом помітять користувачі додатка Facebook, а потім і його десктопної версії, - це оформлення сторінок.
На відміну від минулих оновлень дизайнери соцмережі приберуть синю плашку меню, яка зберігалася незважаючи на всі попередні апдейти, починаючи з першої версії платформи, яка вийшла в 2004 році.
У новому дизайні упор буде зроблений на світлі тони: верхнє меню стане білим, а синій колір залишиться тільки на логотипі, іконках і деяких посиланнях.
Структура самої сторінки зміниться не так значно: зліва, як і зараз, користувачі будуть бачити меню з групами і додатками всередині Facebook, по центру — сторіс і стрічку новин, а праворуч — свої контакти, а також меню пошуку нових груп.
Останні фактично витіснять зі сторінки "запити на дружбу" і потенційних знайомих, яких рекомендує соцмережу.
Все це, переконані в Facebook, зробить використання платформи більш простіше і змістить акцент із стрічки новин на користь спілкування користувачів один з одним. Оновлення № 2. Спільноти
За словами засновника соцмережі Марка Цукерберга, саме спільноти стануть центральною функцією у Facebook майбутнього, тими кімнатки, в яких, виходячи з публічного простору, будуть збиратися близькі за інтересами люди для подальшого більш особистого спілкування.
Для полегшення цього процесу, зокрема, повністю перероблять вкладку "Групи", піктограма якої разом з меню пошуку нових спільнот з'явиться на стартовій сторінці соцмережі.
Там користувачам буде доступний весь перелік їх спільнот, пошук груп з розширеними фільтрами, а також інформація про інших спільнотах, які можуть їх зацікавити.
Крім цього, у компанії обіцяють, що користувачі зможуть бачити більше контенту зі своїх груп у стрічці новин, а також, не виходячи з неї, обмінюватися безпосередньо з громадами інформацією.
При цьому до груп різної спрямованості буде індивідуальний підхід. Наприклад, у медичних групах з'явиться можливість анонімно задавати питання і публікувати пости, а на сторінках з пошуку співробітників компанії отримають нові шаблони для публікації вакансій, здобувачі ж зможуть простіше зв'язуватися з ними і надсилати свої резюме прямо через Facebook.
Оновлення № 3. Події
Крім спільнот, зміни торкнуться також на вкладці "Події". Її значок переміститься в меню на стартову сторінку.
У Facebook прийшли до висновку, що події – це одна з важливих функцій, заради якої люди заходять в соцмережу, а тому вкладка повинна бути більш помітною для користувачів.
В той же час сама вкладка подій отримає картку з відмітками про актуальні події поблизу, а також покращений інтерфейс, що дозволяє моніторити події друзів і рекомендовані соцмережею публічні заходи.
Оновлення № 4. Messenger
Не менш цікаві оновлення в Facebook анонсували і для додатків, пов'язаних з соцмережею. Першим у цьому списку Messenger.
У ньому, зокрема, з'явиться можливість додавати статуси, ділитися фотографіями або переглядати онлайн-відео з обраним колом друзів.
При цьому в компанії обіцяють, що сам додаток стане легше і швидше, оскільки його переписують з нуля.
Також незабаром є ймовірність, що буде випущений десктоп-месенджер для PC і MacOS. Оновлення № 5. Secret Crush
У внутрішньому сервіс знайомств Facebook з'явиться функція Secret Crush ("таємна залюбленість"). Вона дозволить відзначати в списку друзів тих, до кого користувач відчуває романтичну симпатію.
Зізнатися у своїх симпатіях можна буде максимум дев'яти людей, і якщо хтось із них відповість взаємністю на повідомлення про Secret Crush - соцмережу створить пару, як в сервісі для знайомств Tinder.
Оновлення № 6. Meet New Friends
У звичайному ж пошуку друзів у Facebook з'явиться функція Meet New Friends, яка дозволить користувачам знаходити людей, з якими їх щось об'єднує — місце роботи, навчання або, наприклад, загальні інтереси і участь в подібних групах.
Вона буде інтегрована у спільноти, щоб користувачі соцмережі змогли "єднуватися в реальному житті", однак при цьому наголошується, що рекомендації "друзів" не будуть приходити хаотично. Їх будуть отримувати тільки ті, хто дав попередню згоду.
Оновлення № 7. Marketplace
Ще одне оновлення повинен отримати сервіс для онлайн-торгівлі Facebook Marketplace. Воно полягає в тому, що незабаром користувачі соцмережі зможуть проводити оплату за покупки в додатку прямо через Facebook, включаючи витрати на пересилку.
Це стане можливим з допомогою PayPal - тієї ж системи оплати, яка використовується для внутрішніх покупок в Instagram. Замість підсумку
Напевно, багато хто задавався питанням, а навіщо Facebook взагалі знадобилися такі радикальні зміни в дизайні і зміщення акценту з новинної стрічки на спільноти і події.
Відповідь досить проста, якщо згадати численні скандали зі зливом особистих даних користувачів, - це продовження курсу керівництва соцмережі на підвищення конфіденційності платформи і відновлення своєї доброї репутації.
Новини по темі: "Я жалкую": Цукерберг вибачився за витік інформації з профілів Facebook, викупивши рекламу в британських газетах
Категория: Общество
Білий дизайн, упор на спільноти і багатофункціональний Messenger: Як зміниться Facebook після найбільшого оновлення