Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Денисова: В Україні не вистачає лікарів первинної ланки для всіх бажаючих укласти декларації


Опубликованно 06.07.2019 11:35

Денисова: В Україні не вистачає лікарів первинної ланки для всіх бажаючих укласти декларації

Також Денисова повідомила, що скорочення фінансування медичної допомоги пацієнтам без декларацій є антиконституційним

В Україні значна кількість людей не можуть укласти декларації з сімейними лікарями з-за відсутності достатньої кількості лікарів. Про це за підсумками моніторингу повідомляє прес-служба Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

"Моніторинг Уповноваженого свідчить, що на сьогодні значна кількість людей позбавлена можливості укладення відповідних декларацій за місцем проживання через відсутність лікарів первинної ланки надання медичної допомоги", - зазначається в повідомленні.

Новини по темі: Тонкощі медреформи: Від чого залежить зарплата лікарів

У зв'язку з цим внесення змін у Постанову Кабміну від 18 грудня 2018 року, що скасовують з 1 квітня 2019 року фінансування медичної допомоги для так званого "червоного списку" - пацієнтів, які не мають декларацій - є антиконституційним.

"Вносяться зміни в дату виплати коштів за пацієнтів, включених в "червоний" список. Тобто тих, які не уклали ще декларацію зі своїм лікарем. За чинним законодавством, последняю дату фінансування 30 червня 2019 пропонується замінити 31-го березня 2019 року. Тобто, створюється ситуація, коли для пацієнтів, які не уклали декларацію з лікарем, коштів для надання первинної допомоги взагалі не передбачено", - повідомила Денисова.

Новини по темі: В Україні з'явилася електронна карта сімейних лікарів

Вона підкреслила, що не підтримує ці зміни, оскільки стаття 49 Конституції України передбачає право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування для кожного. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога повинна надаватися безкоштовно, нагадала омбудсмен.

Кампанія "Лікар для кожної родини" стартувала 2 квітня 2018 року. З 2 липня держава виділяє кошти на кожного пацієнта – 370 грн за ведення протягом року.

У 2019 році Моз України розпочинає перший етап реформи екстреної медичної допомоги, яка стартує в Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та місті Київ.

Новини по темі: З 1 березня кияни зможуть оцінити роботу лікарів в системі Helsi, - Поворозник


banner14

Категория: Общество

Денисова: В Україні не вистачає лікарів первинної ланки для всіх бажаючих укласти декларації


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.