У США понад 40 штатів США подали позов до фармацевтичним фірмам, які завищували вартість ліків
Опубликованно 03.07.2019 00:55
До 20 компаній брали участь у встановленні цін на більш ніж 100 ліків; в деяких випадках ціни на препарати завищувалися більш ніж на 1000%
Понад 40 штатів США подали судовий позов, звинувачуючи фармацевтичні фірми в змові з метою штучного завищення вартості звичайних лікарських препаратів. Про це повідомляє BBC.
"У нас є вагомі докази того, що індустрія непатентованих ліків вчинила багатомільярдне шахрайство з американцями", - заявив генеральний прокурор Коннектикуту Вільям Тонг, який у п'ятницю подав позов до суду.
У судовому позові, який слідує за п'ятирічним розслідуванням, фармацевтичні компанії звинувачуються в участі у схемі підвищення цін - в деяких випадках більш ніж на 1000%.
У позові стверджується, що до 20 компаній брали участь у встановленні цін на більш ніж 100 ліків, включаючи препарати для лікування діабету і раку.
Новини по темі: В Одесі в аптеці поблизу дитячих майданчиків фармацевт продавала без рецепта таблетки з кодеїном
Одна з обвинувачених фірм - Teva Pharmaceuticals, найбільший в світі виробник непатентованих ліків, заперечує які-небудь правопорушення зі свого боку і каже, що буде захищати свої дії. Представник Teva в США заявив, що ізраїльська компанія "не займалася якими-небудь діями, які призвели б до цивільної або кримінальної відповідальності", повідомляє агентство Reuters.
Новини по темі: На "Фармаку" пояснили експорт ліків в Росію турботою про співвітчизників
П'ятнадцять чоловік також звинувачуються в щоденному нагляд за схемою ціноутворення ліків.
Інші 19 фірм, які залучені в судовий процес, ще не прокоментували звинувачення.
У березні повідомлялося, що група, що складається з більш ніж 500 міст, округів і індіанських племен по всій території Сполучених Штатів, подала великий позов, звинувативши членів сім'ї Саклер, які володіють виробництвом опіоїдного болезаспокійливого засобу OxyContin, у сприянні наркотичної кризи в США.
У січні стало відомо, що компанія Johnson & Johnson підняла ціни в США на два десятки рецептурних препаратів, включаючи засіб для лікування псоріазу Stelara, ліки від раку простати Zytiga і препарат для розрідження крові Xarelto. Johnson & Johnson приєдналася до багатьох інших фармацевтичним компаніям, які підняли ціни на сотні рецептурних ліків у США на початку місяця.
Категория: Общество
У США понад 40 штатів США подали позов до фармацевтичним фірмам, які завищували вартість ліків