Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

КС визнав неконституційним рішення про встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років


Опубликованно 18.06.2019 07:25

КС визнав неконституційним рішення про встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років

Конституційний Суд визнав неконституційними положення пункту "а" статті 54, статті 55 закону "Про пенсійне забезпечення"

Конституційний Суд визнав неконституційним встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду.

Зазначено, що 4 червня КС прийняв рішення у справі за конституційним поданням 45 депутатів Верховної Ради щодо відповідності Конституції окремих положень закону "Про пенсійне забезпечення", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про державну службу", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про статус народного депутата України", "Про дипломатичну службу", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про Кабінет Міністрів України", "Про прокуратуру", а також положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого постановою парламенту від 13 жовтня 1995 року.

Своїм рішенням Конституційний Суд визнав неконституційними положення пункту "а" статті 54, статті 55 закону "Про пенсійне забезпечення".

Новини по темі: Суд визнав недійсними обмеження при перерахунку пенсій колишнім працівникам органів внутрішніх справ

Положенням було встановлено як додаткова умова для призначення пенсії за вислугу років до досягнення віку 50 років для працівників льотного і льотно-випробного складу, і 55 років для працівників освіти, охорони здоров'я і соціального забезпечення, а також артистів театрально -концертних та інших видовищних закладів, підприємств і колективів.

Відповідно до закону, пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятим на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Тобто у зазначеній нормі йдеться про роботи, які мають безпосередній вплив на здоров'я працівника та можуть призвести до втрати професійної працездатності. Зазначено, що втрата професійної працездатності або придатності не пов'язана з досягненням працівником певного віку, тому не може бути умовою для призначення пенсії за вислугу років.

Новини по темі: Як змінилися пенсії в Україні за рік і в яких регіонах вони найбільші

Конституційний Суд виходить з того, що встановлення як додаткової умови для призначення пенсії за вислугу років до досягнення віку 50 років і 55 років нівелює сутність права на соціальний захист.

Крім того, на думку КС, підвищення на 5 років пенсійного віку для жінок, збільшення на 5 років загального та спеціального стажу роботи, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, здійснювалося без урахування юридичної природи призначення пенсії за вислугу років, визначеної законодавством.

Зазначимо, що пенсії за вислугу років, за станом на квітень 2019 року, отримували 227 тис. 338 осіб. Після підвищення її розмір становить 2645 гривень.


banner14

Категория: Общество

КС визнав неконституційним рішення про встановлення мінімально необхідного віку для нарахування пенсії за вислугу років


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.