НАБУ звинуватило САП у саботажі розслідування корупції в "Укроборонпромі"
Опубликованно 16.04.2019 01:45
САП блокує надання детективам необхідних матеріалів, заявляють в НАБУ
Національне антикорупційне бюро України звинуватило Спеціальну антикорупційну прокуратури України у саботажі розслідування корупції в оборонній сфері. Відповідну заяву оприлюднила прес-служба НАБУ в Facebook.
Як повідомляється, САП ігнорує ініціативи НАБУ, пов'язані з розслідуванням оприлюдненої журналістами інформації.
Новини по темі: Порошенко заявив, що не причетний до корупційних схем в "Укроборонпромі"
"Керівництво САП публічно підкреслює необхідність активного розслідування розкрадань у сфері оборони, проте їх реальні дії істотно відрізняються від озвученого ЗМІ. Фактично САП саботує розслідування НАБУ, розпочате за матеріалами BIHUS.info. Після відкриття справ за фактами, викладеними у розслідуванні журналістів, НАБУ відразу ініціювало витребування у ГПУ кримінального виробництва, яке, ймовірно, містить листування, оприлюднену ЗМІ. Однак без узгодження з боку САП це зробити неможливо. Замість цього САП майже місяць ігнорує цю ініціативу НАБУ, не вдаючись до жодних пояснень", - зазначається в заяві.
Як повідомили в НАБУ, кримінальні провадження за фактами, викладеними в журналістському розслідуванні, були розпочаті в період з 26 лютого по 5 березня. 7 березня детективи провели більше 20 обшуків, у тому числі за адресами проживання осіб, які фігурують в матеріалах розслідування.
Новини по темі: Холодницький: НАБУ саботує слідство по "Укроборонпрому"
12 березня перший заступник голови САП отримав для узгодження постанова директора НАБУ про витребування у Головної військової прокуратури матеріалів кримінального провадження, в рамках якого були вилучені мобільні телефони Віталія Жукова та Андрія Рогози з листуванням щодо корупції в "Укроборонпромі", проте до цих пір в САП на це звернення ніяк не відреагували.
У той же час детективи звернулися в Головну військову прокуратуру ГПУ з проханням надати для ознайомлення матеріали кримінального провадження. У відповідь на це детективи отримали доступ до частини матеріалів на 300 сторінках, які не були включені листування між Жуковим, Рогозою та іншими фігурантами.
Новини по темі: Порошенко: Весь керівний склад "Укроборонпрому" повинен пройти перевірку на поліграфі
20 березня детективи НАБУ знову звернулися до САП з проханням повідомити про результати розгляду постанови про витребування, проте відповіді так і не отримали.
"Прокурори САП постійно затягують терміни погодження клопотання про вилучення речей і документів, що мають значення для розслідування. В результаті звернення до суду за відповідними дозволами на проведення процесуальних дій відкладається", - підкреслюють в Бюро.
Також наголошується, що процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за публікаціями BIHUS.info в усному порядку зажадало вилучити імена Гладковського О. В. та інших фігурантів з клопотань, які будуть передаватися в суд.
Новини по темі: В штабі Порошенка назвали політтехнологією журналістське розслідування про корупцію в "Укроборонпромі"
"Процесуальними керівниками у кримінальному провадженні, відкритому за публікаціями BIHUS.info не надані жодні вказівки, крім одного, і то - в усній формі: не згадувати в клопотаннях детективів, які будуть направлені до суду, прізвища Гладковського О. В. та інших осіб, опубліковані в журналістському розслідуванні", - зазначається в повідомленні.
"Сформована ситуація не тільки не сприяє всебічному і об'єктивному розслідуванню фактів корупції в оборонному комплексі, але і, навпаки, робить його неможливим. Замість цього його використовують як інструмент політичного тиску на НАБУ, в тому числі з боку керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", - заявляють представники антикорупційного бюро.
Новини по темі: Журналістське розслідування про корупцію в "Укроборонпромі" базується на неіснуючих телефонних розмовах, – Винник
Як повідомлялося, 25 лютого команда журналістських розслідувань Bihus.Info (програма "Наші гроші") представила фільм, в якому стверджується, що Ігор Гладковський, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського, разом з Віталієм Жуковим і Андрієм Кугою через фірми-"прокладки" постачали оборонним підприємствам контрабандні російські деталі або деталі з українських військових частин за завищеними в 2-4 рази цінами.
26 лютого перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський припинив свої повноваження і закликав правоохоронців перевірити оприлюднені факти незаконних оборудках при закупівлі в армії.
4 березня президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря РНБО.
Новини по темі: В "Укроборонпромі" заявили, що не експортують озброєння Росії з 2014 року
Категория: Общество
НАБУ звинуватило САП у саботажі розслідування корупції в "Укроборонпромі"