Коли переводити годинник і як це пережити
Опубликованно 30.03.2019 01:35
Перехід на літній час - справа непроста. І ось чому
В Україні досі переводять годинники на літній і зимовий час, хоча в Євросоюзі, наприклад, від цієї ідеї відмовилися. Традиційно на літній час українці переходять в останні вихідні березня, які в цьому році співпадають ще й з виборами. У неділю, 31 березня, о 3:00 стрілки годинника доведеться перевести на годину вперед.
І якщо сучасні гаджети цілком впораються самі, значно полегшуючи життя своїм власникам, то про організм і механічних годинниках потрібно буде подбати самостійно. Навіщо переводять час
Вперше до переведення часу вдалася Німеччина та її союзники в Першій світовій війні заради того, щоб зберегти вугілля. Через рік і інші європейські країни перейняли цей досвід.
Досі, як і в 1916 році, коли ця практика тільки була введена, переведення годинників використовують для економії ресурсів та використанні світлового дня, що називається, по максимуму.
Але часи, коли потрібно було палити масляні лампи або свічки, пройшли, так і в загальному енергоспоживанні штучне освітлення займає досить малу частку. До того ж, це негативно впливає і на здоров'я. Тому все більше країн від переведення часу відмовляються – у світі трохи більше 60 країн, які все ще практикують це. Як впливає переведення часу на організм
Медики з усього світу провели велику кількість досліджень і прийшли до висновку, що переведення часу дійсно впливає на організм, причому негативно. Найчастіше масштаб впливу залежить від фізичного здоров'я кожної людини, проте так чи інакше діє на всіх.
Все в тому, що сезонний і добовий режими пов'язані з плином внутрішніх процесів в організмі. В процесі еволюції був вироблений строгий розпорядок біологічних процесів. Наприклад, сон має кілька фаз і кожна вимагає завершення. При перекладі часу швидка ранкова фаза, яка відповідає за запам'ятовування і засвоєння матеріалу минулого дня, обривається. У підсумку, пам'ять людини погіршується, а нестандартне мислення притупляється.
Крім цього, після переведення годинників збільшується кількість загострень гіпертонії, остеохондрозу і артриту. Поширеними симптомами, з якими після переведення часу приходять до лікарів, є сонливість, підвищена стомлюваність, порушення сну, дратівливість. У перші дні після переходу на літній час кількість нещасних випадків на виробництвах збільшується на 5%. Як пережити перехід на літній час
Більше гуляйте на вулиці. Піші прогулянки варто зробити невід'ємною частиною життя і приділяти їм не менше півгодини.
Постарайтеся знизити навантаження – фізичну і особливо емоційну. По можливості усіма способами уникайте стресів і навантажень на нервову систему.
Харчування – важлива складова гарного самопочуття. Відмовтеся на час від жирної і гострої їжі, обмежити солодке, віддайте перевагу овочам і фруктам. Кава і алкоголь теж краще відкласти на пару днів.
Порушення режиму і недолік сну погано поєднуються з водінням. Тому постарайтеся не сідати за кермо перші пару днів після переведення годинників.
Щоб максимально полегшити ранок після переведення годинників, підготуйте заздалегідь все, що можна: одяг, подумайте про сніданок, який можна буде приготувати ввечері і вранці розігріти. А контрастний душ допоможе підбадьоритися. Відміна переходу на літній час в Україні
Після того, як в Європейському Союзі вирішили відмовитися від безглуздого зрушування стрілок двічі на рік, в Україні також підняли це питання. Вже не вперше, але раніше до єдиної думки прийти так і не вдалося.
Зокрема, в Мінекономрозвитку заявили, що раз вже ми взяли курс на євроінтеграцію, то цю здорову ідею можна і підтримати.
"У разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін в порядок", – прокоментували в міністерстві.
Але, на жаль, далі заяв справа не пішла. Тому не забудьте перевести годинник 31 березня!
Категория: Общество
Коли переводити годинник і як це пережити