"Наш край" запропонував замість скорочення субсидій збільшити фінансування "теплих кредитів"
Опубликованно 18.03.2018 23:00
Не скорочувати кількість одержувачів субсидій, а натомість збільшити фінансування державної програми "Теплі кредити" вимагає від уряду партія "Наш край". Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак у зверненні до Кабміну.
За його словами, уряд вважає одержувачів субсидій винними в низьких темпах энергомодернизации будинків і тепломереж.
"На думку чиновників, 6,5 млн сімей, які отримують державну субсидію на повну або часткову оплату комунальних послуг, виявилися винними в низьких темпах впровадження енергозберігаючих заходів. Як наслідок, уряд планує так звану верифікацію – перевірку всіх одержувачів субсидій, щоб скоротити їх кількість. Ми вважаємо, що замість цього уряд має збільшити фінансування програми "Теплі кредити" – зробити її доступною для всіх", – зазначив Олександр Мазурчак.
Він зазначив, що саме уряд винен в слабкій реалізації програми "Теплі кредити".
"У 2016 році на програму "Теплі кредити" було виділено 900 млн грн, а в 2017 – додатково виділяли ще 400 млн грн, але сьогодні цього недостатньо для відшкодування. Більш того, банки так і не відновили видачу "теплих кредитів" з державною компенсацією. Уряд сам створив ці труднощі, а розплачуватися чомусь повинні ті, хто отримує субсидії", – повідомив Олександр Мазурчак.
За його словами, кількість одержувачів субсидій може зменшуватися лише за умови підвищення рівня життя населення.
"Впевненість уряду, що кількість людей, які отримують субсидії, зменшиться за рахунок підвищення мінімальної зарплати і так званого "осучаснення" пенсій, теж не відповідає дійсності: чиновники забувають про інфляцію і постійному зростанні тарифів. В таких умовах українці думають тільки, як вижити, а не про заходи енергозбереження", – додав Олександр Мазурчак.
Він закликав владу розширити державну програму "Теплі кредити" і припинити шукати винних у низьких темпах розвитку енергозбереження.
"Мешканці багатоквартирних будинків повинні мати право отримати пільгове кредитування на енергомодернізацію своїх будинків. Реформи для людей, а не для чиновників", – підсумував Олександр Мазурчак.
Станом на середину лютого 2018 року українські банки ще не відновили видачу "теплих кредитів" з державною компенсацією.
Категория: Общество
"Наш край" запропонував замість скорочення субсидій збільшити фінансування "теплих кредитів"