ЗМІ: Антимонопольний комітет діє в інтересах російських компаній подсанкционных
Опубликованно 17.03.2018 10:35
Намагаючись відкласти затвердження Кабміном ліцензійних умов для операторів лотерейного ринку Антимонопольний комітет України (АМКУ) діє в інтересах компаній з російськими власниками, які, незважаючи на потрапляння в санкційний список, продовжують свою незаконну діяльність на території нашої країни. Про це йдеться в статті, опублікованій "РБК-Україна".
Прийняття постанови щодо ліцензійних умов для учасників лотерейного ринку дозволить запустити процес продажу ліцензій операторів лотерей, що, згідно з планами уряду, принесе державному бюджету близько 2 млрд гривень, а також допоможе регулювання ринку та виведення його з тіні.
"В Україні, за неофіційними даними, без будь-яких дозвільних документів та сплати податків працює більше 6, 5 тис. незаконних ігрових залів, замаскованих під лотерейні "точки", причому їх функціонування часто пов'язано з криміналітетом. За оцінками глави Мінфіну Олександра Данилюка, втрати держави від тіньового ринку лотерей становить близько 1 млрд доларів", - зазначає видання.
Як підкреслює автор матеріалу, на сьогоднішній день процес врегулювання ринку лотерей поставлений під загрозу, оскільки в боротьбу проти ухвалення урядом ліцензійних умов у варіанті Мінфіну вступив Антимонопольний комітет України. 1 лютого 2018 року АМКУ опублікував звіт, в якому розкритикував закон про держлотереї, у відповідності з якими були підготовлені ліцензійні умови. На думку Антимонопольного комітету, ліцензійні умови носять дискримінаційний характер стосовно деяких учасників ринку і їхнього прийняття потрібно відкласти.
"У затягуванні процесу прийняття ліцензійних умов на сьогоднішній день серйозно зацікавлені учасники чорного грального ринку. І що зовсім уже підозріло – саме ті, які знаходяться у списку санкцій, тому що належать власникам з Росії", - йдеться в опублікованому матеріалі.
Оператори лотерей "МСЛ" і "Патріот", яких пов'язують з російськими бенефіціарами, з 2015 року перебувають під санкціями, хоча і продовжують роботу на території України. Зокрема, МСЛ в обхід обмежень, які накладає перебування у списку санкцій, створило мережу афиллированных юридичних осіб, які ведуть діяльність на території України, користуючись наявною ліцензією компанії, зазначає видання.
"Зрозуміло, спроба Мінфіну встановити значну плату за ліцензію (її фіксована частина – 162,4 млн гривень, плюс щорічна плата з кожної "точки"), не могла сподобатися російським власникам цієї компанії, схоже, цілком комфортно себе відчуває навіть під санкціями", - підкреслюється в статті.
Таким чином, резюмує автор матеріалу, з-за спроби затягнути затвердження ліцензійних умов, головною постраждалою стороною у випадку, якщо процес знову затягнеться на невизначений строк, може стати держава. Існування великого "чорного ринку", який маскується під проведення лотерей, відсутність регулювання та державного контролю, щорічно призводить до серйозних втрат для державного бюджету.
Категория: Общество
ЗМІ: Антимонопольний комітет діє в інтересах російських компаній подсанкционных