Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Переходимо на літній час: Коли переведуть стрілки годинників в Україні і для чого це треба


Опубликованно 22.07.2018 12:06

Переходимо на літній час: Коли переведуть стрілки годинників в Україні і для чого це треба

Згідно з постановою Кабінету міністрів, перехід на літній час в Україні вже понад 20 років поспіль здійснюється в останню неділю березня. Тобто в цьому році годинники переведуть в ніч на 25 березня.

Незважаючи на те, що процес переходу на літній час дуже простий і повторюється з року в рік, у багатьох все ж виникає питання: "А куди ж стрілки переводити?!". Роз'яснюємо - стрілку годинника потрібно буде перевести 25 березня о 3:00 на одну годину вперед. Відповідно, на всіх годинниках після переказу має показувати 4:00.

Графіки роботи автобусних станцій, аеропортів і залізничних вокзалів за традицією будуть адаптовані заздалегідь.

Чому переводять годинники

Ідею переходу на літній час багато приписують американському президентові Бенджаміну Франкліну. Нібито він у 1784 році, будучи американським послом у Франції, анонімно опублікував лист з пропозицією, щоб парижани економили на свічках, використовуючи ранкове сонячне світло. Для цього, на його думку, потрібно було перевести годинник.

Однак ідею майбутнього американського президента почали масово підтримувати і впроваджувати лише з 1916 року. Першою на літній час перейшла Німеччина, за нею послідувала Великобританія і все-все. А от мотивація так і не змінилася і залишилася колишньою досі - це дозволяє економити енергію.

Хто ще переходить на літній час

Сьогодні на літній час переходять десятки країн світу, в тому числі всі європейські країни. Так, у північній півкулі літній час використовується майже повсюдно в США, Канаді, Мексиці (крім ряду штатів і провінцій, наприклад, Саскачеван в Канаді), повністю у всіх країнах Європи, окрім Ісландії, Росії і Білорусії, а також на Кубі, в Марокко, Ірані, Сирії, Йорданії, Лівані, Ізраїлі, Палестині. У південній півкулі літній час використовується в Австралії (у ряді штатів), Нової Зеландії, Чилі, Бразилії (у ряді штатів), Парагваї.

Відмовилися від використання літнього часу Японія, Китай, Індія, Сінгапур і ряд інших країн, а також деякі колишні союзні республіки СРСР.

Варто зазначити, що Україна також хотіла припинити практику перекладу стрілок годинника. Це повинно було відбутися в 2012 році. Однак парламентарії не змогли узгодити, в якому часовому поясі краще залишитися Україні: одні говорили, що час має залишитися річним, інші - що зимовим, тому не знайшли кращого рішення, крім як залишити все як є.

Примітно, що в лютому минулого року європейський парламент також закликав Єврокомісію виступити з пропозицією про скасування переходу на літній і зимовий час, але там це питання також досі не вирішене, як і в Україні.

Чому країни відмовляються від переведення годинників

Причини для відмови від переходу на літній час у кожного різні держави. Основні з них чотири.

Перше. Переведення годинників на літній час не доцільний у всіх широтах. Так, у тропічних та екваторіальних (менше 30°) широтах пори року виражені незначно, і тривалість світлового дня протягом всього року практично не змінюється.

Друга. З введенням нових технологій економія електроенергії при переході з одного часу на інший стала менш значною.

Третє. Переведення годинників негативно позначається на роботі транспорту (в цей час підвищується аварійність на дорогах), а також призводить до збоїв у багатьох системах.

Четверте. Медики стверджують, що переведення годинників може негативно вплинути на організм людини і спровокувати ряд серйозних проблем зі здоров'ям. Зокрема, це призводить до порушення режиму сну, роботи серцево-судинної та імунної систем, а також інших обмінних процесів. До того ж, через недосипання в перший день переходу на літній час зростає кількість виробничих травм.

Чи є альтернативи

Як не дивно, але у переведення стрілок годинника є альтернатива - зсув початку роботи на деяких підприємствах на літній період. Тобто влітку робочий день розпочинається раніше, ніж узимку, і, в залежності від складності роботи, не лише на одну годину. Наприклад, в Японії в деяких відповідальних випадках робота повинна починатися тільки через дві години після сходу сонця, наприклад, при здачі іспитів.


banner14

Категория: Общество

Переходимо на літній час: Коли переведуть стрілки годинників в Україні і для чого це треба


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.