Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Громадська рада доброчесності заявив про припинення участі у кваліфікаційному оцінюванні суддів


Опубликованно 05.06.2018 03:30

Громадська рада доброчесності заявив про припинення участі у кваліфікаційному оцінюванні суддів

Громадська рада доброчесності (ОСД) заявив про припинення участі в процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Про це члени Громадської ради заявили в ході брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.

"Менше, ніж за рік Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) хоче переатестувати більше 5000 суддів. 23 березня одна з колегій ВККС за півтори години встигла провести співбесіди з 9 суддями. Це лише підтверджує, що кваліфікаційне оцінювання - конвеєр, єдина мета якого - зберегти суддям посади і відзвітувати про "успішне завершення" реформи. Як наслідок, вже у "реформованих" судах виявляться і судді Майдану, і судді, які часто відвідують окуповані території, що загрожує національній безпеці країни, і судді, доходи яких не відповідають задекларованим доходам, і судді, які причетні до прийняття довільних рішень, які стали предметом розгляду ЄСПЛ", - йдеться в повідомленні прес-служби ОСД.

Під час брифінгу члени ОСД відзначили, що ВККС внесла зміни до свого регламенту, які дозволяють не брати до уваги висновки Громадської ради доброчесності.

"Вони написали в свій власний підзаконний акт вимоги до роботи ОСД, які дозволяють не брати до уваги ці висновки, не розглядати їх і робити вигляд, що їх не існує - незважаючи на те, що це суперечить закону "Про судоустрій і статус суддів"", - сказала Галина Чижик.

У Громадській раді доброчесності підкреслюють, що у Вищій кваліфікаційній комісії суддів є члени, сумлінність яких викликає сумніви.

"Ми повинні констатувати, що в складі є члени ВККС, які апріорі не можуть провести оцінку і приймати рішення про чесноти або недобропорядочности (суддів, - ред.)", - сказав член ОСД Роман Маселко.

Він зазначив, що у члена ВККС Тетяни Весельськой в електронній декларації є очевидні ознаки або незаконного збагачення, або недостовірного декларування відомостей про майно: "Понад 800 тис. не підтверджено доходом, що стало підставою для відкриття НАБУ кримінального провадження проти неї".

За словами представника Громадської ради, щодо члена ВККС Юрія Тітова склали протокол про неналежне декларуванні, "проте він уникнув відповідальності завдяки сумнівним рішенням суду".

"Є ще інший ряд претензій, але цього вже достатньо, щоб поставити під сумнів, чи здатна дана ВККС в принципі проводити таку оцінку (суддів, - ред.). Ми вважаємо, що до отримання відповіді на цей питання ОСД не може продовжувати цей процес", - підкреслив Маселко.

"Вихід з процесу так званого "квалифоценивания" фейкового не означає, що ОСД припинила реалізацію функцій участі громадськості у процедурі оцінювання", - підкреслив Віталій Титич.

Нагадаємо, згідно закону "Про судоустрій і статус суддів" Громадська рада доброчесності створений, щоб сприяти Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) встановлювати відповідність кандидатів на посаду судді чи суддів критеріям професійної етики та доброчесності. Негативний висновок Громадської ради доброчесності ВККС може "подолати" 11 голосами членів з 16.


banner14

Категория: Общество

Громадська рада доброчесності заявив про припинення участі у кваліфікаційному оцінюванні суддів


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.