Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

"Почуй природу", звільни Свидовець і десятки заходів у 70 містах: Як будуть відзначати Година Землі-2018 в Україні


Опубликованно 08.05.2018 16:21

В останню суботу березня (в 2018 році це 24 березня) у всьому світі проходить наймасовіша в історії людства акція "Година Землі". Її завершенням стане символічне відключення близько 2 млрд осіб з понад 184 країн світу необов'язкового світла й електричних пристроїв рівно на годину – з 20:30 до 21:30. Ні, це не заклик до економії енергоресурсів, а спроба привернути увагу людства до здоров'я нашої планети, яке поки далеко від ідеального.

Варто зауважити, українців приєднаються до міжнародної екологічної акції вже 10-й рік поспіль. Крім традиційного відключення світла в країні планується проведення ряду інших заходів. Яких саме? Розповідаємо.

"Почуй природу"

Тема цьогорічної кампанії "Час Землі" - Connect2Earth ("Злови зв'язок з Землею"). Як зазначають організатори, вони спробували перевести на сучасний лад повідомлення: людина сьогодні відірваний від Землі, тому ми запрошуємо усіх відновити зв'язок і почати піклуватися про природу навколо.

"На 2012 рік чисельність популяцій наземних видів скоротилася на 38%, прісноводних на 81%, морських-на 36%. Не "зловимо" зв'язок - ситуація буде погіршуватися. Наша планета - це мережа з мільярдів організмів, систем і явищ, це мультиволокно, яке оточує нас 24/7, дає нам воду, повітря, ресурси. І воно нам не належить, ми тільки його частина. У цей Година Землі ми б хотіли, щоб люди відчули свою тісний зв'язок з всесвітньою павутиною життя", - пояснює Олена Тарасова-Красиев, координатор WWF в Україні.

Іншими словами, налаштується на частоти планети. Тому організація пропонує українцям почати Година Землі-2018 зі звуку. Для цього була спеціально розроблена ініціатива під назвою "Почуй природу". В DJ треках до нас звертаються євразійська рись, ведмідь бурий, рожевий пелікан та видра річкова – всі ці тварини символізують основні природні системи України, проте ось-ось можуть зникнути, якщо ми з вами не захистимо їх від вимирання.

Євразійська рись — хижак-"професіонал", який зовні відрізняється від інших котячих непропорційно довгими задніми лапами, прекрасною вовною і характерними китицями на кінчиках вух, які дозволяють звіру чути навіть дуже тихі звуки. Необмежена полювання і вирубка лісів призвели до того, що вид зустрічається лише в нечисленних лісових районах.

Ведмідь бурий є пріоритетним видом для збереження. В Україні налічується орієнтовно всього 220 особин. Беручи до уваги залежність ведмедів від великих природних територій, вони є важливими індикаторами для ряду інших видів диких тварин.

Пелікан рожевий на території України є сезонним мігрантом і вважається вимираючим видом, гніздиться в Дунайському біосферному заповіднику, у Чорноморському біосферному заповіднику, Нижньодністровському національному природному парку, регіональному ландшафтному парку "Кінбурнська коса" і на Лебединих островах в Криму. Серед основних загроз для виду дослідники виділяють: переслідування людиною, зменшення площі селищ і запасів корму в результаті регулювання стоку води, використання великої кількості прісної води на зрошення і періодичного, природного коливання повені територій.

Видра річкова — порівняно велике полуводное ссавець з родини куницевих. Сьогодні немає точних даних щодо кількості річкових видр в Україні. Згідно останнього видання Червоної книги України, їх кількість — близько 10 тисяч особин. Негативно на її популяцію впливають сільськогосподарська діяльність людини в межах природного існування тваринного і надмірна полювання.

Free Svydovets

Напередодні Години Землі в Україні розпочалася кампанія Free Svydovets, яка покликана захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат - гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації.

Свидовець має вкрай важливе значення для збереження ландшафтного та біотичного різноманіття Карпат. Тут ростуть десятки рідкісних і зникаючих видів рослин, проходять шляхи міграції ключових та цінних видів тварин. Саме звідси бере свій початок найбільша притока Дунаю - річка Тиса.

До того ж на території Свидовця розташовані фрагменти приполонинских лісів, сім унікальних для України льодовикових озер і ще багато інших природних багатств.

Тому в цей Година Землі WWF в Україні закликає українців підписати петицію до президента Петру Порошенку, Кабінету міністрів і Міністерства екології та природних ресурсів, щоб захистити унікальний гірський масив.

Десятки унікальних заходів

У цьому році близько 70 міст України вирішили висловити свою підтримку Години Землі. І, як стверджують організатори, це кількість щодня збільшується.

Вже відомо, що на годину в Житомирі згаснуть будівлі Житомирської міської ради, Житомирської обласної державної адміністрації, вул. Михайлівська, майдан Корольова; у Луцьку відключать підсвічування пам'яток, головних міських споруд, а також символу міста - Луцького замку; у Львові згасне зовнішня підсвічування історичних і значущих установ у межах центру міста, а також Архикафедрального собору Святого Юра, телевежі на Високому Замку та Львівської міської ради; в Одесі поринуть у темряву Одеський національний академічний театр опери та балету, Спасо-Преображенський собор і центр міста - Приморський бульвар, Думська площа і Міська рада, Катерининська площа, вулиці Дерибасівська, Пушкінська тощо; в Тернополі відключать освітлення головного символу міста – Тернопільського замку; у Харкові згасне підсвічування парку Молодіжний, площі біля Харківського національного академічного театру опери та балету ім. Н. Ст. Лисенко, площі Конституції.

Поряд з символічним вимкненням світла в ряді населених пунктів України пройдуть інші спеціальні заходи.

Приміром, у Києві з 20:00 24 березня в Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6) відбудеться в повній темряві концерт, присвячений планеті.

У Білій Церкві городянам пропонують приєднатися до ЕКО-ЗАБІЖУ алейками парку "Олександрія", який розпочнеться о 10:00 24 березня.

Для Вінниці Година Землі стартує вже сьогодні, 23 березня, з вечора кіно Eco Movie Night з 18:00 до 21:00 в приміщенні NGO-HUB (вул. Пушкіна, 11). А завтра, 24 березня, з 10:00 до 15:00 в холі міської ради триватиме акція по збору макулатури. Також в цей день з 18:00 до 21:00 можна буде відвідати акустичний концерт "Музика в темряві" (вул. Пушкіна, 11, NGO-HUB).

У Житомирі в 15:00 24 березня планується еко-лекторій, де будуть обговорюватися необхідність сортування відходів, піклування про безпритульних тварин та еко-маршрути. А під час відключення світла в приміщенні Центру розвитку місцевого самоврядування - вул. Михайлівська, 8/1, другий поверх, відбудеться джем при свічках.

У Сумах Година Землі почнеться з перегляду фільму "Дім" в Сумській міській галереї (вул. Соборна, 27) о 12:00 24 березня. А ввечері з 20:30 до 21:30 відбудеться акція "Вечеря при свічках заради Планети" у ряді закладів міста.

З повним списком заходів можна ознайомитися на сайті WWF в Україні.


banner14

Категория: Общество

"Почуй природу", звільни Свидовець і десятки заходів у 70 містах: Як будуть відзначати Година Землі-2018 в Україні


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.