Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

В Європарламент подадуть резолюцію з вимогою про моніторинг розслідувань вбивств на Евромайдане


Опубликованно 19.04.2018 08:06

В Європарламент подадуть резолюцію з вимогою про моніторинг розслідувань вбивств на Евромайдане

Адвокати екс-президента України Віктора Януковича та колишніх співробітників підрозділу міліції спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України "Беркут" поскаржилися Європейського парламенту на факти надання протидії з боку української влади у розслідуванні справ по Евромайдану. Про це 25 березня повідомило бельгійське інтернет-видання EU Reporter, що спеціалізується на новинах Європарламенту.

Виступ кількох українських адвокатів на тему розслідувань розстрілів на Евромайдане депутати Європарламенту заслухали в ході слухань з питань захисту прав адвокатів та доступу до правосуддя в Україні, які відбулися 22 березня в головній будівлі Європарламенту.

Як повідомляє EU Reporter, на слуханнях були продемонстровані два гучних документальних фільми-розслідування – від ізраїльської журналістки Анни Стефан і італійського репортера Джіана Микалессина, які представляють альтернативну версію щодо снайперів і розстрілів на Майдані. Журналістка Ганна Стефан, як повідомляється, особисто була присутня на слуханнях. Крім євродепутатів на заході було також кілька представників неурядових організацій з Бельгії та Польщі. Від України у слуханнях брали участь, зокрема, адвокати Віктора Януковича Ольга Просянюк і Олександр Горошинський (він також представляє інтереси заарештованих колишніх беркутівців у Святошинському районному суді Києва).

За інформацією EU Reporter, на слуханнях також були присутні кілька родичів жертв розстрілів на Евромайдане, які висловили невдоволення офіційними обіцянками влади і досі домагаються справедливості". "Вони проводять кампанію за більш активну участь Європи у цьому процесі, домагаються громадського контролю, щоб прискорити справедливе й належне розслідування", - повідомляє EU Reporter.

"Український уряд, який було приведено до присяги після майданівських демонстрацій, спочатку взяла на себе зобов'язання провести швидке, всебічне та неупереджене розслідування цього звірства (розстрілів на Евромайдане). За останні 4 роки Європарламент, ООН, ПАРЄ та інші міжнародні інститути закликали українську владу виконати свою обіцянку і розкрити правду про цей шокуючий вбивстві протестуючих. Але досі офіційне розслідування не принесло практичних результатів. Українські правоохоронні органи заявляють, що саме уряд колишнього президента України Віктора Януковича несе відповідальність за розстріл невинних людей на вулицях Києва снайперами. Але в інших документальних даних, присвячених розслідуванню, робиться спроба представити альтернативну версію подій: вони вказують на те, що винуватцями могли бути фактичні лідери протесту, які згодом зайняли високі пости в уряді", - підсумовує EU Reporter.

На своїх сторінках у соціальній мережі Facebook Ольга Просянюк і Олександр Горошинський опублікували фотографії та коментарі про минулий заході.

Так, Просянюк зазначає: "Депутати, міжнародні експерти та правозахисники розглядали питання про верховенство права і неприпустимість порушення прав людини. Окремо досить активно і жваво обговорювалося питання про тиск в Україні на суд і адвокатів, особливо у резонансних справах. У своїй презентації я говорила не тільки про тиск на адвокатів у політичних справах (відео з силовим виселенням Олександра Горошинского із залу суду справило приголомшуюче враження), але і про загальні тенденції і порушення прав адвокатів. В цьому мені дуже допомогли звіти International Society for Human Rights і Support to justice sector reforms in Ukraine".

За словами Просянюк, очікується, що незабаром у Європарламенті з'явиться резолюція з вимогою про моніторинг розслідувань вбивств на Евромайдане.

У свою чергу, як повідомив адвокат Горошинський, "депутати і правозахисні організації прийшли до єдиної думки, що справа Майдану розслідується необ'єктивно і односторонньо з порушенням норм Конвенції з прав людини". "У європейців викликає шок бездіяльність слідчих органів при наявності доказів застосування зброї активістам і силовикам з готелю "Україна", консерваторії та інших секторів, які перебували під контролем активістів", - зазначив він.

За його словами, крім двох скандальних кінострічок, євродепутатам були передані інші фото - і відеоматеріали, свідчення ряду свідків і потерпілих, які підтверджують версію адвокатів.

Нагадаємо, наприкінці лютого в ефірі ізраїльського телеканалу ILand був показаний документальний фільм-розслідування під назвою "Площа розбитих надій", герої якого стверджують, що були причетні до розстрілів на Евромайдане, а серед координаторів цієї провокації могли бути деякі тодішні лідери опозиції.

У листопаді 2017 року італійський телевізійний канал Canale 5, входить до медіахолдингу Mediaset S. p.A. колишнього прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі, показав фільм італійського військового кореспондента Джіана Микалессина "Україна: приховані істини". Він зустрівся з 3 громадянами Грузії К. Нергадзе, А. Ревазишвили і Застави Кваратескелия, які стверджують, що нібито саме вони є виконавцями наказів про розстріли і учасників Евромайдана, і співробітників "Беркута".


banner14

Категория: Общество

В Європарламент подадуть резолюцію з вимогою про моніторинг розслідувань вбивств на Евромайдане


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.