Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Дії Печерського суду по видаленню з засідання адвокатів Януковича незаконні, - Асоціація правників України


Опубликованно 12.03.2018 00:28

Дії Печерського суду по видаленню з засідання адвокатів Януковича незаконні, - Асоціація правників України

Нещодавнє видалення з засідання Печерського суду Києва двох адвокатів Віктора Януковича суперечить українському законодавству. Про це йдеться в заяві громадської організації "Асоціація правників України".

"7 лютого 2018 року під час судового розгляду клопотання Генеральної прокуратури України про надання дозволу на здійснення спеціального (заочного) досудового розслідування по "справі Майдану" адвокати Віктора Януковича Ольга Просянюк і Олександр Горошинський були необґрунтовано не допущені до участі в судовому засіданні, незважаючи на те, що вони надали документи про підтвердження повноважень. Після такого рішення суду співробітники поліції із застосуванням сили виштовхали адвокатів із залу судового засідання та всупереч вимогам ч. 2 ст. 330 Кримінального процесуального кодексу України і ст. 23 закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" заблокували вхід у зал і надалі перешкоджали у здійсненні адвокатської діяльності, погрожуючи затриманням і доставкою у відділення поліції Печерського району Києва", - сказано в заяві.

В асоціації наголосили, що незважаючи на явку платних адвокатів, судді прийняли рішення залучити до процесу адвоката з Центру безкоштовної правової допомоги, який не мав достатньо часу на ознайомлення з матеріалами справи, а також не узгодила свою позицію з підзахисним.

"Стаття 63 Конституції України гарантує підозрюваному, обвинуваченому та підсудному право на захист. Згадані вище дії суду щодо захисників є порушенням права особи на захист, а також порушенням гарантій адвокатської діяльності", - заявляють юристи.

"Залишаючись на позиції необхідності ретельного розслідування злочинів, скоєних під час Революції гідності, а також притягнення до відповідальності осіб, які вчинили такі злочини, асоціація вимагає неухильного дотримання закону при розслідуванні і судовому розгляді кримінальних правопорушень", - йдеться в тексті заяви.

"Асоціація закликає судові органи України, а також адвокатів, які співпрацюють з Центром безоплатної правової допомоги, не допускати дій, що порушують право особи на захист і гарантії адвокатської діяльності. Держава не повинна використовувати інститут безоплатної правової допомоги в резонансних справах як інструмент усунення від захисту адвокатів за договором, які з якихось причин не можуть розглядатися як "незручні" процесуальні опоненти", - резюмували автори заяви.

Відзначимо, в ході засідання 7 лютого Печерський суд дав дозвіл прокуратурі на спеціальне досудове розслідування справ про злочини проти учасників Революції гідності.


banner14

Категория: Общество

Дії Печерського суду по видаленню з засідання адвокатів Януковича незаконні, - Асоціація правників України


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.