Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

В'ятрович: В Україні фактично завершено декомунізація


Опубликованно 12.02.2018 07:38

В'ятрович: В Україні фактично завершено декомунізація

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявляє, що процес декомунізації в Україні фактично завершено. Про це В'ятрович заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Декомунізація в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже все. Кажу "майже", тому що після перейменування виявилися 9 або 10 неочевидних комуністичних назв, тим не менш вони підпадають під дію закону про декомунізацію", – сказав В'ятрович.

За його даними, в Україні демонтували майже всі пам'ятники Леніну.

"Яток близько 2,5 тис. Не тільки Іллічу, але й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно все, тому що значна частина цих пам'яток просто не знаходиться ні на яких обліках. Це може бути пам'ятник на території якогось заводу, про яке вже ніхто не пам'ятає, на території якогось села, про який ніхто не пам'ятає. Відповідно, ми можемо реагувати тільки за фактом виявлення цих пам'яток. З тих пам'яток, що ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає", – розповів В'ятрович.

Відзначимо, що Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.


banner14

Категория: Общество

В'ятрович: В Україні фактично завершено декомунізація


Написать комментарий

Оставлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.