Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Общество

За перекриттям автомагістралей аграріями стоїть Росія, - експерт

Перекриття автомагістралей в знак протесту проти скасування повернення ПДВ на сою та ріпак організовані з Росії. Про це заявив експерт з проблем національної безпеки Тарас Жовтенко.

Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла норму, отменявшую нульову ставку ПДВ на олійні – соняшник, сою та ріпак. Це було зроблено для стимулювання створення переробних потужностей в Україні. Щоб додана вартість при переробці залишалася в Україні, а не в сусідніх країнах. За словами експерта, захист українського ринку не влаштувала тих, хто в розрахунку на українську сировину побудував велику кількість переробних заводів по іншу сторону кордону.

"Основним замовником акцій за перекриття доріг є російська компанія "Співдружність". Ця фірма має заводи по переробці сої в Калінінграді і один зовсім нещодавно побудований в Білорусії. "Співдружність" декларує плани вивозити мільйон тонн сої в рік і входить в орбіту бізнес-інтересів російського прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Завод в Білорусії був побудований в розрахунку на українську сою. Не буде доступу до української сої, десятки мільйонів російських інвестицій виявляться марними", - пише Жовтенко.

За безпосередню організацію акцій за перекриття доріг взялися Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) Алекс Лисиці і Всеукраїнський аграрний рада Михайла Соколова.

"Ці організації створені для захисту інтересів латифундистів, що обробляють десятки і сотні тисяч гектарів української землі, яких важко назвати фермерами. Найбільших учасників цих об'єднань навіть важко назвати українськими, так як в основному вони контролюються офшорними компаніями. Вони не приховують, що їх мета це скупити українську землю, в тому числі дозволити іноземцям володіння землею і дозволити вирощувати ГМО", - пише Жовтенко.

За його словами, координатором боротьби виступає одіозний "аграрний" депутат Іван Мірошниченко.

"Пропрацювавши все життя в іноземних зернових компаніях, він якимось незрозумілим способом став власником ряду сільгосппідприємств, логістичних компаній, елеваторного бізнесу. Ці бізнеси чудесним чином виникали навколо компаній "Каргілл" і "Кофко", в яких і працював майбутній депутат від партії "Самопоміч". Відразу після приходу до Верховної Ради Іван Мірошниченко потрапив в корупційний скандал з розкраданням грошових коштів з ДПЗКУ, куди він пролобіював призначення керівника підконтрольного - однокласника Валерія Томіленко. Не менш цікавий персонаж Михайло Соколов – громадянин Росії, якимось чином опинився в Україні, неодноразово світився в медіапросторі у справах, пов'язаних з корпоративними конфліктами навколо великих підприємств", - вказує експерт.

На його думку, Україна має сьогодні реальний шанс позбутися статусу "сировинного придатка", знайти реальний економічний суверенітет. Але для цього влада не повинна піддаватися на шантаж "агентів впливу" - бізнесу з російським корінням.

"Приклад "соєвих поправок" - це наочна ілюстрація дій класичних "агентів впливу" Мірошниченко і Соколова в інтересах держави–агресора, спрямованих на підрив економічного суверенітету, деіндустріалізацію, трансформацію України в сировинний придаток", - говорить Жовтенко.

подробнее )

Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловив підтримку ректору Амосової: чотири голоси проти одного

В порядок денний чергового засідання наглядової ради Національного медичного університету імені Олександра Богомольця, який відбувся сьогодні, 23 лютого, були внесені доповнення. За словами голови цього органу - відомого політика, дипломата і публіциста Юрія Щербака таке рішення було прийнято у зв'язку з непростою ситуацією, яка склалася в останні дні навколо функціонування даного вищого навчального закладу, пишуть "Українські новини".

Як зазначив Щербак, це стосується зриву здачі студентами-третьекурсниками НМУ ліцензійного інтегрованого іспиту "Крок.1 Стоматологія" та наступного тимчасового (на два тижні) відсторонення від виконання обов'язків ректора Катерини Амосової.

"У даній ситуації необхідно, в першу чергу, припинити політичний спекуляції навколо нормально і продуктивно працює Вузу. Стався конфлікт двох господарюючих суб'єктів. Подані відповідні заяви в правоохоронні органи і суд встановить істину. А ті деструктивні сили, які намагаються політизувати ситуацію, намагаються реалізувати виключно свої корисливі задуми", - зазначив Щербак.

Виступила перед членами наглядової ради, до складу яких з нинішнього засідання увійшли відомий громадський діяч і вчений, у минулому дисидент Йосиф Зісельс і популярний театральний режисер Віталій Малахов, ректор НМУ Амосова представила розгорнутий звіт діяльності Медуніверситету за минулий рік. Представникам даного контролюючого органу було повідомлено про збільшення професійного рівня професорсько-викладацького складу Вузу, підвищенні вимоги до рівня знань абітурієнтів медуніверситету, так і його студентів, що є високим ступенем відповідальності медуніверситету перед суспільством за підготовлювані медичні кадри. Ректор Амосова зазначила, що серед найближчих завдань колективу керованого нею Вузу залишається підвищення стандартів освіти та приведення його рівня до кращих світових зразків.

Члени наглядової ради повністю прийняли звіт доктора Амосової. Своїм рішенням члени наглядової ради вирішили підтримати всі заходи, ініційовані керівництвом НМУ імені А.с Богомольця, спрямовані на забезпечення безперебійної роботи закладу та посилення контролю над роботою деканату по роботі з іноземними студентами. Цей пункт безпосередньо пов'язаний з ситуацією, яка склалася після трагічного зникнення студентки з Туркменістану Мукаддас Насирлаевой.

А ось пункт рішення засідання наглядової ради НМУ про "вираженні повної довіри й підтримки ректора Амосової у виконанні статутних завдань НМУ імені А.с Богомольця та відстоювання власного права на працю на посаді ректора" викликав певні протиріччя серед членів цього громадського органу. Не дивлячись на рішення члена ради і народного депутата Ганни Гопко не підтримувати цей пункт, він таки був прийнятий більшістю голосів присутніх.

До речі, саме депутат Гопко мала намір провести засідання наглядової ради заступника міністра охорони здоров'я Лінчевського, якого адвокат Амосової Валентин Гвоздій вважає одним з винуватців зриву іспитів в НМУ. Проте студентські активісти, які з 20 лютого оголосили про початку безстрокової акції з блокування приміщення ректорату медуніверситету, проти пропустити чиновника Моз в будівлю керівництва університету.

Як повідомлялося, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова тимчасово (на два тижні) відсторонено від виконання своїх службових обов'язків.

подробнее )

banner13