Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Общество

У Чернівцях робочих сфер обслуговування зобов'язали розмовляти українською

У всіх сферах обслуговування Чернівців відтепер обов'язковим є використання української мови. Проект рішення "Про подолання наслідків радянської окупації в мовній політиці в місті Чернівці" прийняли депутати міської ради під час позачергової сесії, повідомляє 0372.ua.

Документом передбачено, що мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова – українська.

Крім цього, на території Чернівців всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публікації, повідомлення, рекламні оголошення, будь-які інші форми аудіо - і візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів і послуг відтепер будуть тільки державною мовою.

Нагадаємо, всіх львівських продавців зобов'язали розмовляти з покупцями українською мовою. Відповідну постанову "Про регулювання мови обслуговування громадян у сфері надання послуг, торгівлі та здійснення інформування про товари та послуги р. Львові" затвердили на пленарному засіданні Львівської міської ради 15 лютого.

Три колишніх президента України, Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко, звернулися до нинішнього глави держави Петра Порошенка з проханням оголосити 2018-й роком утвердження державної мови.

подробнее )

"Над нами стояли, кричали, підганяли, називали нас по-різному", - українські заробітчани розповіли про роботу в Польщі

Українці, які їдуть працювати за кордон, часто виявляються фактично в рабських умовах. Про це повідомляє програма "Особливий погляд" на "5 каналі" . При цьому основна частина українців працює нелегально.

"Вся Західна Україна працює через водіїв (нелегальний виїзд за кордон на заробітки на авто, – ред.) Збір урожаю яблук – це робота з раннього ранку. Ми сідали на трактор, нас везли в сад. Поки доїжджали – світало, і вже видно було ці яблука. Ми їх рвали, поки не стемніло. Над нами стояли, кричали, підганяли, називали нас по-різному", – розповіла колишня працівниця Ганна Броницька.

За словами екс-працівників, умови, в яких доводилося жити і працювати, були вкрай низького рівня, що було складно пережити не тільки фізично, але і морально.

"Ми відчували себе, як раби. І ми почувалися дуже низько. Можете собі уявити, що ми поїхали на роботу – це був лютий, на дворі зима - ми жили у вагончику. Там одночасно жили 100 осіб. Там дві людини в проході не розминалися. Треба було ходити боком", – згадує працівниця Ганна.

Автори матеріалу стверджують: багато українців не витримують таких умов і хочуть втекти, але роботодавці вдаються до спеціальних схем оплати, що не дозволяє нелегальним працівникам виїхати з країни.

"Умова від роботодавця – відпрацювати більше трьох місяців – отримаєш по 7 злотих за годину роботи. Це десь 55 гривень. Якщо менше трьох місяців – вже шість злотих", – повідомляють автори.

подробнее )

banner13